Members

District 4-C3, California

District Cabinet officers 2017-18

District 4-C3, California
District Cabinet officers 2017-18
 
 
District Governor . . . .Rajen Thapa, Berkeley Annapurna
IPDG . . . . . . . . . . . . Jan Valtr, Ygnacio Valley Commuters
1st VDG . . . . . . . . . . Skip Zehnder, Rossmoor
2nd VDG . . . . . . . . . Duke Dunham, Ambrose/Pittsburg
 
Cabinet Secretary . . Al Satake, Berkeley Host
Cabinet Treasurer . . .Mark Fujikawa, Berkeley Host
Region L Chair . . . .  Rich Laufenberg, Moraga
Zone 1 Chair . . . . . . Rich Henne, Pleasant Hill
*Diablo Valley, Moraga, Pleasant Hill, Rossmoor, Walnut Creek Host & Ygnacio Valley
Zone 2 Chair . . . . . . Ben Barrientos, Livermore
*Amador Valley, Dublin Host, Danville, Pleasanton & Livermore
 
Region I Chair . . . . . Dave Ciruli, Discovery Bay
Zone 3 Chair . . . . . . .Michele Ladmirault, Concord
*Antioch, Ambrose/Pittsburg, Concord, LCVI & Martinez
Zone 4 Chair . . . . . . .Fred Ginsler, Brentwood
*Bethel Island, Brentwood, Byron Delta, Discovery Bay & Oakley Delta
 
Region O Chair . . . . . James Varghese, Hayward Silicon Valley Indian
Zone 5 Chair . . . . . . . George Varghese, Hayward Silicon Valley Indian
*Hayward Silicon Valley Indian, Castro Valley, Montclair, Oakland Chinatown & San Leandro
Zone 6 Chair . . . . . . .Gagan Pandey, Fremont Sagarmatha
*Fremont Sagarmatha, Dawn Breakers, South Hayward, Union City, San Lorenzo & San Leandro Manakamana
 
Region N Chair . . . . . Raymond Oliver, Alameda Breakfast
Zone 7 Chair . . . . . . . Bobbie Sanford, Crockett
*Crockett, Hercules, Richmond/Pinole, Rodeo & San Pablo
Zone 8 Chair . . . . . . . Laxmi Chaudhary, Berkeley Annapurna
*Albany, Berkeley Annapurna, Berkeley Host, El Cerrito, Berkeley Makalu & West Berkeley
 
Admin Assistant . . . . Dhruva Thapa, Berkeley Annapurna
GLT Coordinator . . . PDG Gary Wong, Montclair
GMT Coordinator. . . PDG Leo Macias, West Berkeley
GST Coordinator . . . PDG Rene’ DeLuna, Brentwood
 
 
Featured Events
Lions Clubs International News
Connect with Us Online